آوودین

آوودین
فرآورده طبیعی محتوی عصاره آووکادو- سویا، عصاره زنجبیل، ویتامین Dз طبیعی
موارد مصرف:
بیماران مبتلا به استئوآرتریت (آرتروز) مفاصل و دردهای عضلانی.
• کاهش درد و التهاب مفاصل و عضلات
• بازسازی مفاصل
• جلوگیری از تخریب پیش رونده غضروف ها
• سهولت تحرک مفاصل مبتلا
• کاهش نیاز به داروهای مسکن
آرتروز چیست و چگونه ایجاد می شود؟
آرتروز به معنای ساییدگی مفصل، تخریب سطح مفصلی و بدنبال آن تغییر شکل، درد و محدودیت حرکت در مفصل است. در طول روز و به علت فعالیت های بدنی، مفاصل بدن بطور مرتب در معرض ضربه قرار دارند و این ضربات مرتباً آسیب هایی را به آن ها بخصوص به غضروف مفصلی وارد می کنند. بدن این آسیب ها را تا جایی که می تواند ترمیم میکند. گاهی اوقات شدت آسیب های وارده به مفصل بیش از قدرت ترمیم بدن است و یا به عللی قدرت ترمیم بدن کاهش یافته و نمی تواند آسیب های معمولی را مرتباً ترمیم کند. در این موارد غضروف مفصلی بتدریج خراب تر و خراب تر می شود و این شروع آرتروز است. مهم ترین علل آرتروز عبارتند از:
• ارثی ( ژنتیک) ؛ بعضی نژادها و بعضی خانواده ها بیشتر به آرتروز مبتلا می شوند.
• علل شغلی؛ در شغل هایی که روی مفصل فشار زیادی وارد می شود و یا در شغل هایی که بایستی مفاصل مدت¬ها خم باشند (مانند نشستن طولانی) بیشتر است.
• چاقی؛ به ویژه در ایجاد آرتروز زانو تاثیر دارد.
• انحراف اندام؛ مانند ساق پرانتزی که باعث آرتروز در سمت داخل زانو می¬شود.
• بعضی از بیماری¬ها مانند نقرس و رماتیسم که سبب آسیب مفصل می¬شوند.
• ورزش؛ درصورتی که روی اصول صحیح نباشد و فشار بیش از ظرفیت روی مفصل وارد شود.
• سابقه ضربه¬های شدید یا شکستگی¬های داخل مفصلی.
درمان آرتروز:
اغلب برای مهار درد مفاصل از داروهای مسکن و ضدالتهاب مانند ایندومتاسین، مفنامیک اسید و دیکلوفناک استفاده می شود و در موارد شدیدتر کورتون تجویز می شود. مصرف طولانی مدت داروهای مسکن که به طور رایج در بیماری آرتروز بکار می روند، سبب مشکلات و عوارض جانبی وخیم مانند مشکلات گوارشی، خونریزی معده، نارسایی کبد و نارسایی کلیه در بیماران می گردند. علاوه بر این اغلب بیماران برای کاهش درد ناشی از آرتروز مجبور به افزایش تدریجی مقدار داروی مصرفی خود می شوند، چون به مرور بدنشان به اثرات ضد دردی مسکن ها مقاوم تر می شود.
مکانیسم اثرآوودین:
آوودین با منشا کاملاً طبیعی حاوی عصاره آووکادو - سویا به مدت 3 ماه تا 3 سال، با تحریک ساخت کلاژن و پروتئوگلیکان باعث بازسازی غضروف، کاهش سرعت پیشرفت استئوآرتریت و کاهش دردهای مفصلی می گردد. ترکیبات موجود در زنجبیل، با مهار آنزیم های سایکلواکسیژناز و لیپواکسیژناز سبب کاهش سطح پروستاگلاندین ها و لوکوتری ان ها میشوند و در نتیجه التهاب و درد را کاهش می دهند.
ویتامین D₃ این فرآورده فاقد لانولین بوده و از منابع طبیعی غیرحیوانی تهیه شده است و جهت پیشگیری از کمبود این ویتامین که بطور گسترده در جهان وجود دارد، به این محصول اضافه شده است. بعلاوه طبق نتایج آخرین پژوهش ¬های انجام شده، کمبود این ویتامین با تشدید پوکی استخوان و افزایش ریسک شکستگی های استخوانی، التهاب مفاصل، سرطان های شایع، بیماری های خودایمنی، فشارخون بالا و بیماری های عفونی همراه می باشد.
مقدار و روش مصرف:
روزانه یک عدد کپسول بعد از غذا میل شود.
عوارض جانبی:
در صورت مصرف مطابق با مقدار و روش توصیه شده، عوارضی گزارش نشده است.
موارد منع مصرف:
در صورتی که مصرف آوودین به میزان توصیه شده باشد، مورد منع مصرف ندارد.
ترکیبات هر کپسول:
عصاره کامل آووکادو- سویا (300 میلی گرم)
آووکادو (1 قسمت)
سویا (2 قسمت)
عصاره زنجبیل (100 میلی گرم)
ویتامین Dз با منشا طبیعی و فاقد لانولین (400 واحد)