شربت استئوکینون

اولین مکمل کلسیم بدون رسوب
مصرف روزانه شربت استئوکینون برای کمک به تامین کلسیم مورد نیاز بدن، حفظ سلامت و استحکام استخوان ها و دندان ها، و همچنین سلامت عضلات و سیستم عصبی توصیه می شود. کلسیم نقش های مهم و بسیاری در سلامت انسان دارد. کلسیم در ساختار استخوان شرکت دارد و دریافت کلسیم کافی برای تشکیل استخوان بندی بدن، و رشد و تکامل آن بسیار ضروری است.
ویتامین K₂ چیست؟
ویتامین k₂ از گروه ویتامین های محلول در چربی می باشد که نقش آن در افزایش تراکم و بهبود پوکی استخوان به اثبات رسیده است. این ویتامین توسط باکتری ها ساخته شده و در مواد غذایی روزمره ما کمتر یافت می شود. پژوهش ها و مطالعات بالینی جدید نشان می دهد که مصرف کلسیم به ¬تنهایی و بدون حضور ویتامین K₂ نه تنها در جایگیری کلسیم در استخوان و بهبود شرایط بیماری موثر واقع نمی¬شود، بلکه ممکن است با رسوب کلسیم در عروق خونی یا سایر بافت های نرم بدن همراه باشد. ویتامین K₂ سبب هدایت کلسیم از گردش خون به استخوان های درحال رشد یا بالغ و ذخیره کلسیم در آن ها شده و درعین حال از رسوب کلسیم در رگ ها، کلیه، غضروف و سایر بافت های نرم بدن جلوگیری می کند.
ویتامین D₃
نقش ویتامینD در بدن، افزایش جذب کلسیم از روده و تنظیم میزان کلسیم و فسفات خون است که به ویژه در تکامل اسکلتی و محکم شدن استخوان ها بسیار مهم می باشد. کمبود مواد معدنی در استخوان در کودکان سبب بیماری ریکتز یا نرمی استخوان شده، و تجزیه مواد معدنی استخوان در بزرگسالان سبب استئومالاسی و نهایتا پوکی استخوان می گردد.
موارد مصرف
- کمک به سلامت استخوان ها و دندان ها
- بهبود رشد و تکامل استخوان در سنین رشد
- کمک به دریافت کلسیم مورد نیاز در تمامی سنین
- نرمی استخوان، پوکی استخوان و استئوپنی
- سلامت قلب و عروق
- درمان تکمیلی توام با داروهای پوکی استخوان
- بارداری، شیردهی و یائسگی
- جهت پیشگیری از عارضه پوکی استخوان همراه با مصرف برخی داروها مانند کورتون، فنی توئین و فنوباربیتال
مقدار و روش مصرف
- کودکان زیر 1 سال: 5 میلی لیتر یک بار در روز بعد از غذا
- کودکان 1 تا 8 سال: 5 میلی لیتر دو بار در روز بعد از غذا
- کودکان 9 تا 18 سال: 5 میلی لیتر سه بار در روز بعد از غذا
- بزرگسالان: 10 میلی لیتر سه بار در روز بعد از غذا
مصرف شربت استئوکینون را تا زمان نیاز می توانید ادامه دهید.