شربت زینک

زینک یکی از املاح ضروری با طیف وسیعی از عملکردهای بیولوژیک در تغذیه انسان است. زینک در بیش از 200 آنزیم ضروری در سیستم های زیستی بدن انسان نقش ساختاری، تنظیمی و یا متابولیکی دارد. از جنبه فیزیولوژیک، زینک برای بسیاری از اعمال حیاتی چون رشد و نمو، بلوغ جنسی و باروری، تطابق دید در تاریکی، حس بویایی و چشایی، ذخیره و آزادسازی انسولین و سیستم دفاعی بدن نقش اساسی دارد. همچنین، زینک اثر آنتی اکسیدان و فعالیت بالقوه ضد ویروسی دارد. کمبود زینک در بدن می تواند عواقبی چون تاخیر رشد، ضعف سیستم ایمنی، افزایش خطر عفونت ها، نقص در غدد جنسی، کاهش تعداد اسپرم، بی اشتهایی، اسهال، از دست دادن وزن، تاخیر در بهبود زخم ها، نقص در تکامل لوله عصبی در جنین، افزایش خطر سقط، ریزش مو و کچلی، اختلال ذهنی و ضایعات پوستی داشته باشد. در میان بیماری ها و اختلالاتی که با کمبود زینک توام هستند می توان به الکلیسم، سوء تغذیه، سندروم های سوءجذب و بی اشتهایی عصبی اشاره کرد. از آنجایی که برخی شرایط تغذیه ای و جسمانی، زیست فراهمی زینک دریافت شده از منابع غذایی را علی رغم دریافت بظاهر کافی آن کاهش می دهند، ممکن است کمبود زینک تعداد افراد بیشتری را تحت تاثیر قرار دهد.
ویتامین C یا اسکوربیک اسید از تخریب سلول ها پیشگیری کرده، به ساخت کلاژن و ترمیم زخم کمک می کند و سیستم ایمنی را تقویت می نماید. ویتامین C یک ماده آنتی اکسیدان بسیار مهم در بدن انسان است.
ویتامین B₁ با شرکت در واکنش های متابولیزه کردن قندها و تبدیل آن ها به انرژی، کالری مورد نیاز بدن را تامین می کند. ویتامین B₁ در حفظ سلامت غشاهای مخاطی موثر بوده و برای عملکرد سیستم عصبی و عضلات ضروریست.
ویتامین B₂ همراه با سایر ویتامین های گروه B برای آزاد شدن انرژی از مواد غذایی دریافت شده، ضروری است. دریافت کافی این ویتامین سلامت پوست و حس بینایی را بهبود می دهد.
ویتامین B₃ یا نیاسین از فاکتورهای مهم برای فرآیندهای متابولیک بدن است و همچنین در برقراری عملکردهای سیستم گوارشی، اشتهای مناسب و سلامت پوست و مو نقش موثری دارد.
ویتامین B₅ یا پانتوتنات اهمیت ویژه ای برای بکارگیری بدن از منابع کربوهیدرات، پروتئین و چربی داشته و همچنین برای سلامت پوست ضروریست.
ویتامین B₆ عملکردهای مغز و سیستم عصبی را حمایت می کند.
ویتامین B₇ یا بیوتین نقش بسیار مهمی در متابولیسم کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها در بدن دارد. بیوتین همچنین برای سلامت پوست، مو و ناخن خیلی مفید می باشد.
ویتامین B₉ یا فولیک اسید جهت تکثیر سلولی و حفظ سلول های جدید مورد نیاز بوده، و کودکان و بزرگسالان به مقادیر کافی این ویتامین جهت تولید گلبول های خونی طبیعی و سالم احتیاج دارند.
ویتامین B₁₂ همراه با فولیک اسید برای ساخت و تکثیر گلبول های قرمز و همچنین برای حفظ سلامت سیستم عصبی مرکزی ضروری است.
ویتامین K₂ نقش ویژه ای در استحکام استخوان ها دارد. بعلاوه مطالعات جدید نشان می دهند این ویتامین در ساخته شدن اسفنگولیپیدها و سولفاتیدهای مغزی که چربی های محافظ سیستم عصبی هستند نیز نقش موثری دارد.
ویتامین D₃ عمده ترین تنظیم کننده سطح کلسیم در بدن است. این ویتامین نقش بسیار مهمی در تکامل اسکلتی و استحکام استخوان دارد.
موارد مصرف
- تقویت رشد جسمی و ذهنی کودکان و نوجوانان - کمک به سلامت سیستم ایمنی - آنتی اکسیدان - بهبود اشتها - کمک به سلامت پوست، مو و ناخن - کمک به کنترل آکنه و اگزما - کمک به ترمیم زخم - کمک به درمان کودکان بیش فعال مقدار و روش مصرف
کودکان کمتر از 1 سال: 2.5 میلی لیتر یک بار در روز بعد از غذا
کودکان 1 تا 8 سال: 5 میلی لیتر یک بار در روز بعد از غذا
کودکان 9 تا 13 سال: 5 میلی لیتر دو بار در روز بعد از غذا
نوجوانان 14 سال و بالاتر: 5 میلی لیتر سه بار در روز بعد از غذا
مصرف شربت زینک دکتر کیدز را تا زمان نیاز می توانید ادامه دهید.
بسته بندی
بطری محتوی 300 میلی لیتر محلول خوراکی
با طعم دلپذیر پرتقال