کلگارد

رفع سوء هاضمه، نفخ و اسپاسم دستگاه گوارشی
رفع علائم سندروم روده تحریک پذیر
ترکیبات
ماده موثره مقدار در یک کپسول
روغن نعناع فلفلی 180 میلی گرم (0.2 میلی لیتر)
داروی طبیعی کلگارد جهت درمان نفخ، سوءهاضمه و دردهای شکمی و همچنین بهبود اسپاسم های روده در بیماران مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر یا آی بی اس است. روغن نعناع یک ماده ضد نفخ بوده و با اثر ضد اسپاسم قوی موجب کاهش درد و تحریکات شکمی می شود. مطالعات بر روی سلول های زنده در خارج و در داخل بدن انسان ثابت کرده اند روغن نعناع علائم شکمی را در بیماران مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر با مکانیسم شل کردن عضلات صاف دستگاه گوارش بهبود می دهد. در محصول طبیعی کلگارد از فرمولاسیون ویژه ای از روغن نعناع استفاده شده است که در آن ماده موثره در پلت ها پوشانده شده و درنتیجه دارو بتدریج و تا قسمتهای انتهایی روده باز می شود و با اعمال اثرات موضعی، انقباضات روده ها را کنترل می کند. درنتیجه عوارض جانبی و سوزش سردل که با مصرف عصاره نعنای عادی در مصرف کنندگان رخ می دهد کاهش می یابد.
بیش از 90 درصد فرآیندهای هضم و جذب غذا در روده باریک انجام می شود که در بیماران مبتلا به بیماری های گوارشی و سندروم روده تحریک پذیر (IBS) این فرآیندها به دلایل مختلف مختل می شود. با بهبود سلامت روده ها و هضم و جذب مناسب مواد غذایی، کلگارد به پیشگیری از اختلالات و کمبودهای غذایی نیز کمک می کند.
موارد مصرف - دارای اثر ضد نفخ و ضد اسپاسم دستگاه گوارش
- رفع علائم سندروم روده تحریک پذیر (IBS)
- رفع سوء هاضمه
مقدار و نحوه مصرف
کودکان بالای 8 سال، بزرگسالان و سالمندان: یک کپسول سه نوبت در روز (یک کپسول 30 الی 60 دقیقه قبل از هر وعده غذایی).
نوجوانان بالای 12 سال، بزرگسالان و سالمندان، اگر علائم شدید باشد می توان دوز دارو را به میزان دو برابر یعنی دو کپسول، سه نوبت در روز افزایش داد (دو کپسول 30 الی 60 دقیقه قبل از هر وعده غذایی).
مصرف دارو را تا زمان برطرف شدن علائم ادامه دهید. در صورت مزمن بودن علائم، ممکن است درمان 2 تا 3 ماه بطول انجامد.
دارو را بلافاصله بعد از غذا مصرف نکنید.
اگر از داروهای ضد اسید معده مصرف می کنید، کپسول کلگارد را همزمان با آنها مصرف نکنید.
شرکت آرین سلامت سینا
نماینده انحصاری شرکت هولیستیکا - فرانسه