اولین سمینار مبانی پزشکی ورزشی درسطح دانشگاه های علوم پزشکی کشور، 29 الی 30 فروردین 94در سالن همایش های رازی برگزار شد.
درراستای ارتقاء سطح آموزش پزشکی ورزشی، معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری معاونت پزشکی عمومی دانشکده پزشکی اقدام به برگزاری این سمینار نمود.
درمراسم افتتاحیه این سمینار دکتر فرید عبادی آذر،معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، ضمن خیر مقدم از کلیه شرکت کنندگان بر اهمیت ورزش درزندگی امروزی تاکید نمود. دکتر رضا قراخانلو، ریاست پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی نیز بر همکاری هرچه بیشتر جامعه پزشکی ورزشی و متخصصین علوم ورزشی تاکید نموده و بیان داشت هرچه فاصله بین این دو گروه کمتر شود بخشی از مشکلات کشور نیز حل خواهد شد.
دبیر اجرایی همایش دکتر علی مظاهری نژاد نیز خاطر نشان کرد: با برگزاری این همایش به دنبال آن بودیم تا ارتباط موثری بین رشته تربیت بدنی و رشته پزشکی ورزشی ایجاد کنیم و همچنین جایگاه پزشکی ورزشی را که در ورزش کشور گمنام است و مسئولان ورزش کشور شناختی نسبت به این رشته ندارند را بشناسانیم. تقدیر از پیشکسوتان ورزش دانشگاه ایران از دیگر برنامه های این سمینار بود.
محورهای سمینار شامل آسیب های ورزشی، تغذیه ورزشی، موازین حقوقی درورزش، روانشناسی ورزشی، بازتوانی در ورزش، دوپینگ، جایگاه ورزش در درمان بیماری ها، ورزش سالمندان، معلولین، کودکان، بانوان و اخلاق ورزشی بود.


شرکت آرین سلامت سینا با داشتن مکمل های بسیار مفید برای تغذیه ورزشکاران و کمک به سلامتی و افزایش قوای بدنی آنان، در این سمینار حضور فعال داشت.
نمایندگان علمی در غرفه شرکت آرین سلامت مکمل های استئوکینون موثر در پوکی استخوان، مکمل فرو- دین برای مقابله با کم خونی و افزایش انتقال اکسیژن به بافت ها، و همچنین داروی ضدالتهاب طبیعی میکسودین که برای بهبود التهابات و ضایعات ایجاد شده ناشی از حوادث ورزشی در مفاصل و عضلات ورزشکاران بسیار موثر است، را به متخصصان و پزشکان شرکت کننده در سمینار معرفی کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.