برگزاری هجدهمین کنگره سالیانه طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران


هجدهمین کنگره سراسری سالیانه طب قیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران به همت انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و گروه های آموزشی طب فیزیکی دانشگاه های سراسر کشور، دانشگاه بهزیستی، انجمن های علمی و موسسات آموزشی و پژوهشی مرتبط، از تاریخ 5 لغایت 7 آذر ماه 1393 در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار گردید. جناب آقای دکتر سید احمد رئیس السادات، دبیر این همایش و دبیر انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران در باره این کنگره گفت: از ویژگی های بارز این کنگره حضور اساتید برجسته جهانی از جمله پروفسور لی؛ رئیس انجمن جهانی طب فیزیکی و توانبخشی، پروفسور مهرشید سینکی؛ استاد دانشگاه مایوکلینیک آمریکا، پروفسور بچ، پروفسور یورتیزبرا و سایر اساتید بین المللی از کشورهای آمریکا، فرانسه و آلمان در این همایش است.
از مهم ترین محورهای کنگره می توان به توانبخشی بیماری های عصبی اسکلتی عضلانی (شامل آرتروز، پوکی استخوان و آسیب های ورزشی)، توانبخشی بیماری های قلبی و ریوی، توانبخشی در سوانح و بلایا، پرستاری توانبخشی، سونوگرافی اعصاب، مفاصل و عضلات، تازه های الکترودیاگنوز، کنترل درد، ارتز و پروتز و فناوری های نوین و طب توانبخشی و طرح تحول سلامت جامعه اشاره نمود.
به گفته جناب آقای دکتر رئیس السادات، حضور تعیین کننده ایران در کمیته های آموزشی و پژوهشی انجمن جهانی طب فیزیکی و توانبخشی و ارائه مقالات و سخنرانی های متعدد در کنگره های بین المللی و افزایش قابل توجه پژوهشهای منتشر شده در ژورنالهای معتبر از مهمترین دستاوردهای انجمن علمی طب فیزیکی و گروههای آموزشی سراسر کشور به شمار می رود . شتاب پیشرفت این برنامه ها سبب شده است که ایران در بسیاری از حیطه های آموزشی هم ردیف کشورهای توسعه یافته معرفی گردد.
با توجه به اهمیت مقوله سلامت و تندرستی افراد کل جامعه که از مهم ترین اهداف شرکت آرین سلامت سینا است، این شرکت از اسپانسرهای برگزاری این رویداد مهم علمی و پزشکی بود. علاوه بر مشارکت در برگزاری کنگره، شرکت آرین سلامت سینا محصولات تخصصی و منطبق با علم روز خود در حوزه بیماری های مفاصل و استخوان را برای شرکت کنندگان در کنگره عرضه و معرفی نمود. تعداد بسیاری از پزشکانی که از قبل با این مکمل ها آشنا شده بودند، از اثربخشی خوب داروها روی بیماران خود و رضایت بیماران، اظهار خشنودی می کردند.
در پایان این همایش علمی بزرگ، به پاس زحمات شرکت آرین سلامت سینا در برگزاری این کنگره، لوح تقدیری از جانب هیئت مدیره انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ایران به مدیرعامل محترم شرکت آرین سلامت سینا اهدا گردید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.