بیست و دومین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران به همت انجمن جراحان ارتوپدی ایران و با حضور میهمانانی از کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان، اتریش و ترکیه، از 21 الی 25 مهر ماه 1393 در سالن همایش های بین المللی برج میلاد برگزار شد. محورهای کنگره امسال سمپوزیوم اطفال، تروما، ستون فقرات، زانو، آسیب های ورزشی مفصل ران، صدمات دست، شانه، عوارض شکستگی ها وتعویض مفصل و غیره بودند. در نشست خبری با آقای دکتر غلامعلی عکاشه رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران و رئیس کنگره، ایشان به حمایت های جمعی و پشتیبانی گروه کارگزار حاکمیت و جامعه پزشکی در موفقیت طرح تحول نظام سلامت اشاره نمودند و با بیان اینکه عوارض ناشی از تصادفات رانندگی در کشورمان بسیار بالا می باشد، بیشترین مشکلات ارتوپدی را مربوط به این بیماران دانستند و همچنین یادآور شدند بعد از تصادفات رانندگی، بیماری آرتروز از جمله مشکلات ارتوپدی شایع در جامعه بوده و آرتروز زانو زنان را بیشتر از مردان درگیر کرده است. دکتر عکاشه ادامه دادند: هرچند بیماری های استخوانی و ارتوپدی از شایع ترین مشکلاتی هستند که مردم را درگیر می کنند ولی این بیماری ها با رعایت کردن بهداشت ارتوپدی قابل پیشگیری هستند که از جمله بهداشت ارتوپدی می توان به ورزش، پیاده روی، تغذیه مناسب، نوشیدن آب فراوان و عدم افزایش وزن اشاره نمود.
دکتر مسعود نوروزی دبیر کنگره نیز با اشاره به ارسال بیش از 600 مقاله به دبیرخانه کنگره و انتخاب 90 مقاله برای ارائه به صورت سخنرانی، تاکید کرد در طی سال های اخیر پیشرفت های بسیاری در عرصه ارتوپدی کشور به وجود آمده است و خوشبختانه در حال حاضر هیچ بیماری برای درمان نیاز به اعزام به خارج از کشور ندارد و همه درمان ها داخل کشورمان به همت متخصصین این رشته قابل انجام هستند، چراکه علم ارتوپدی ایران همسطح با سایر کشورهای پیشرفته جهان در حرکت است.
امسال برای اولین بار در بیست و دومین کنگره جراحان ارتوپدی ایران، جراحی تعویض مفصل به صورت زنده انجام و برای حاضران در کنگره پخش شد.


شرکت آرین سلامت سینا پیشرو در تهیه و ارائه مکمل ها و داروهای منطبق با علوم نوین و پیشرفته در ایران، در کنگره امسال نیز حضور فعال داشت و با برپایی غرفه در این کنگره به معرفی داروهای ویژه در حوزه بهداشت و سلامت مفاصل و استخوان پرداخت. نمایندگان علمی شرکت آرین سلامت سینا با حضور در محل غرفه این شرکت، مکمل استئوکینون که دارای کلسیم، ویتامین K2 و ویتامین D3 می باشد و از حیث داشتن ویتامین K2، مکمل کلسیم ویژه در کشور محسوب می شود، و همچنین داروی میکسودین که دارای کورکومین، جینجرول و پایپرین تهیه شده از منابع گیاهی می باشد و در پیشگیری و بهبود دردهای مفاصل و استخوان قابل رقابت با داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی و استروئیدی است، را به متخصصان بازدید کننده از غرفه معرفی نموده و با بازخورد مثبت و استقبال آنان رویارو گردیدند. در ضمن تعداد بسیاری از پزشکانی که در کنگره ها و همایش های پیشین با این مکمل ها آشنا شده بودند، از اثربخشی خوب داروها روی بیماران خود و رضایت بیماران، اظهار خشنودی می کردند.
ما نیز از اینکه توانسته ایم قدمی هر چند کوچک برای ارتقاء سلامت و بهبودی مردم کشورمان برداریم، بسیار خرسندیم. امیدواریم با تلاش و کوشش مضاعف بتوانیم بیش از پیش پاسخگوی نیازهای بهداشتی و سلامتی هموطنان عزیزمان باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.